Elizavetovca este un sat şi comună din raionul Donduşeni. Din componenţa comunei fac parte două localităţi: Elizavetovca şi Boroseni. Satul Elizavetovca este situat la o distanţă de 12 km de oraşul Donduşeni şi la 251 km de Chișinău. La recensămîntul din anul 2004, populaţia satului constituia 494 oameni. Satul Elizavetovca a fost atestat documentar la 8 august 1898.
Read more-
All news
- You were writing
- Shows
- We are the Moldavians
- Culture
- Nature and tourism
- Moldography
- Catechism
- Celebrities
- Children
-
Cities and villages of Moldova and Diasporas
- Anenii Noi
- Balti
- Basarabeasca
- Bender
- Briceni
- Cahul
- Călăraşi
- Cantemir
- Căuşeni
- Chisinau
- Cimişlia
- Criuleni
- Donduşeni
- Drochia
- Dubăsari
- Edineţ
- Făleşti
- Floreşti
- Glodeni
- Hînceşti
- Ialoveni
- Leova,raionul
- Moldova
- Nisporeni
- Ocniţa
- Orhei
- Rezina
- Rîşcani
- Sîngerei
- Şoldăneşti
- Soroca
- Ştefan Vodă
- Străşeni
- Taraclia
- Teleneşti
- Ungheni
- UTA din stinga Nistrului
- UTA Găgăuzia
- Music
- Cuisine
- History
- Moldovan Diaspora
- Health
- Humor
- Kaleidoscope
- Moldovan reality
- Settlements of the Republic of Moldova
- Sport
![]() |
Photo: libertatea.ro |
Brio Sonores, din nou în finala „Românii au talent”
Finaliștii ediției trecute a concursului „Românii au talent", membrii trupei Brio Sonores, vor evolua în finala din 12 iunie curent, dar nu în calitate de participanți, ci drept foști cîștigători și invitați speciali, informează NOI.md.
De data aceasta băieții vor impresiona și mai mult publicul. „Vom cînta ceva nou, în premieră, special pentru «Românii au talent». Este o surpriză, dar este și o provocare pentru noi, deoarece nu am cîntat pînă acum așa ceva. E ceva nou, pentru că am observat că publicului îi plac experimentele noastre și este ceva ce ne place și nouă", au declarat băieții de la Brio Sonores pentru NOI.md.
Aceștia vin și cu un mesaj de susținere pentru cei trei concurenți moldoveni ce au ajuns în finala din vinerea aceasta: Ion Barbu, Alexandru Moraru și formația de acordeoniști Concertino. „Le transmitem mult succes! Să aibă încredere în ei și să savureze momentul prestanței pe această scenă, pentru că e ceva unic. Deja sînt niște cîștigători, dacă au ajuns în finală. Noi vom fi alături de ei și le vom ține pumnii din culise".
Membrii trupei ne-au mai mărturisit că pregătesc ceva grandios pentru anul acesta: „Vom lucra foarte mult în studio în această vară. Lucrăm la mai multe proiecte, despre care veți afla în curînd".
Nouă nu ne rămîne decît să le urăm succes celor de la Brio Sonores și să-i susținem pe cei trei finaliști moldoveni al ediției curente „Românii au talent".
- Cum credeți, autoritățile Moldovei ar trebui să contracareze propaganda unionistă în republică?
Source:
Администрация Трампа обсуждает возможную отсрочку программы безвизового въезда для Румынии
Важное сообщение для собирающихся в Китай граждан Молдовы
Проект VioPark компании DAAC-Hermes отмечен наградой Green Award 2025 ©
Важное сообщение для граждан Молдовы в России
Зачем Молдове европейский мусор?
Ренато Усатый: «Для визы в США у меня запросили справку из российской полиции"
- Этнобиология в условиях изменения климата
- Как современная школа разрушает мышление детей и что с этим делать
- Когда прошлое стирается: как войны и конфликты уничтожают культурное наследие и зачем его нужно спас…
- 10 удивительных фактов о пользе зелени
- Растения как соратники: как коренные народы видят в зелёном мире живых существ
- Как отличить натуральные помидоры от ГМО: простые советы



© Moldovenii.md all rights reserved.
Is forbidden to copy the materials without the owner’s consent.
The information published on the site can be taken only by indicating the source www.moldovenii.md .
If you have any questions please contact us by email: support@moldovenii.md
www.moldovenii.md does not support and does not promote any of the political parties.
Comments
(0)