Grozasca este un sat din cadrul comunei Floriţoaia Veche, raionul Ungheni. Localitatea se află la distanța de 10 km de orașul Ungheni și la 116 km de Chișinău. Conform datelor recensămîntului din anul 2004, populaţia satului constituia 741 de oameni. Satul Grozasca a fost înființat în anul 1910.
Read more-
All news
- You were writing
- Shows
- We are the Moldavians
- Culture
- Nature and tourism
- Moldography
- Catechism
- Celebrities
- Children
-
Cities and villages of Moldova and Diasporas
- Anenii Noi
- Balti
- Basarabeasca
- Bender
- Briceni
- Cahul
- Călăraşi
- Cantemir
- Căuşeni
- Chisinau
- Cimişlia
- Criuleni
- Donduşeni
- Drochia
- Dubăsari
- Edineţ
- Făleşti
- Floreşti
- Glodeni
- Hînceşti
- Ialoveni
- Leova,raionul
- Moldova
- Nisporeni
- Ocniţa
- Orhei
- Rezina
- Rîşcani
- Sîngerei
- Şoldăneşti
- Soroca
- Ştefan Vodă
- Străşeni
- Taraclia
- Teleneşti
- Ungheni
- UTA din stinga Nistrului
- UTA Găgăuzia
- Music
- Cuisine
- History
- Moldovan Diaspora
- Health
- Humor
- Kaleidoscope
- Moldovan reality
- Settlements of the Republic of Moldova
- Sport
![]() |
Bianca Drăguşanu, „îndrăgostită” de produsele Viorica Cosmetic (VIDEO)
Se pare că produsele Viorica Cosmetic le plac nu doar moldovenilor.
Venită la Chişinău cu ocazia deschiderii Muzeului Frumuseţii, modelul şi prezentatoarea TV din România, Bianca Drăguşanu, a mărturisit că a rămas facinată atît de produsele de frumuseţe cît şi de ideea de a deschide un adevărat Muzeu al Frumuseţii.
„Am ajuns aici la farbrică. Am rămas surprinsă de cît de frumoasă e. Am rămas impresionată și de istoria fabricii, care este copia celebrei fabrici Dior. Sînt fascinată de tot ce am văzut aici, am cules informații noi despre ce este industria cosmetică. Am rămas surprinsă de cît de mare este toată această fabrică și ce istorie are în spate. Am testat cîteva produse și sînt deja dependentă de ele. Am și un parfum preferat, am cîteva creme pe care vreau să le iau acasă și pe care vreau să le împart cu prietenele mele ca să devenim fanele și clientele acestui brand și pînă în momentul de față sînt foarte fericită de tot ce am văzut aici”, a mărturisit Bianca Drăguşanu.
Amintim că la sfîrşitul săptămînii trecute, primul Muzeu al Frumuseţii din ţara noastră s-a deschis la Chişinău. Iar cei care îşi doresc să facă o incursiune prin trecutul şi prezentul fabricii Viorica Cosmetic pot afla detalii la 022 83 62 37 sau să acceseze pagina oficială de Facebook a companiei.
- Cum credeți, autoritățile Moldovei ar trebui să contracareze propaganda unionistă în republică?
Keywords:
Viorica CosmeticАдминистрация Трампа обсуждает возможную отсрочку программы безвизового въезда для Румынии
Важное сообщение для собирающихся в Китай граждан Молдовы
Проект VioPark компании DAAC-Hermes отмечен наградой Green Award 2025 ©
Важное сообщение для граждан Молдовы в России
Зачем Молдове европейский мусор?
Ренато Усатый: «Для визы в США у меня запросили справку из российской полиции"
- Почему стоит начинать утро со стакана тёплой воды?
- 5 способов сделать почву мягкой и плодородной
- Урок богатства: чему сын научил своего отца
- Загадка Мингун Пахтодавги: недостроенная ступа или разрушенное чудо?
- Семейные ценности: основа общества или пережиток прошлого?
- Тайны шумеров: Бехистунская надпись — ключ к древним цивилизациям



© Moldovenii.md all rights reserved.
Is forbidden to copy the materials without the owner’s consent.
The information published on the site can be taken only by indicating the source www.moldovenii.md .
If you have any questions please contact us by email: support@moldovenii.md
www.moldovenii.md does not support and does not promote any of the political parties.
Comments
(0)